Порівняння
Головна / Блог / Як замовити авто зі США. Процес купівлі

Як замовити авто зі США. Процес купівлі

Дізнайтесь, як відбувається процес покупки авто з аукціонів. Тут ми розпишемо вам усі етапи цієї процедури: від вибору лота до поставлення на облік в МВС. Статистика, документація та не тільки.

2 016
12 хв на читання
4.2/5 (8 голосів)

Сотні тисяч українців уже кілька років користуються американськими автомобілями, придбаними на страхових аукціонах. Інші, дізнавшись, як купити авто зі США в Україні, відкрили власний бізнес і тепер як дилери заробляють на цьому великі гроші. Якщо ви ще не зважилися на цей крок, тоді ми готові відкрити вам завісу того, як відбувається процес купівлі машини з Америки. Насправді не такий простий, як може здатися на перший погляд, адже має певні нюанси.

Авто зі США, як це працює на практиці

Американський автомобільний ринок вважається одним з найбільших у світі. За 2022 рік на ньому було реалізовано 13,75 млн транспортних засобів. До того ж згідно з відкритою статистикою, на 1000 жителів Штатів припадає 831 машин, а в Україні всього 245. Це лише одна з причин, чому автомобілі з Америки такі популярні серед українців, проте дослідіть цю тему докладніше. Такий екскурс допоможе побачити ситуацію з іншого боку. А поки що розглянемо процес купівлі авто зі США. Відверто кажучи, ця процедура досить складна і кропітка, тому що складається з таких етапів:

 1. Оформлення договору з компанією-посередником.
 2. Вибір та перевірка транспортного засобу.
 3. Торги на аукціоні за вибраний лот.
 4. Оплата транспортного засобу.
 5. Доставка або транспортування у Штатах, через океан, а потім в Україні.
 6. Митне оформлення.
 7. Ремонт або відновлювальні роботи (за бажанням клієнта).
 8. Сертифікація машини.
 9. Поставлення на облік.
 10. Отримання автомобіля.

Перший крок на шляху до процедури купівлі авто зі США полягає в тому, що потрібно визначитися, як ви збираєтеся це робити. Дехто дотримується правила: хочеш зробити добре, зроби це сам. Проте більшість вибирає надійний та перевірений спосіб — послуги дилерів. Наша компанія W8 Shipping займається доставкою транспортних засобів зі Штатів з 2005 року. У нас ви можете як замовити машину з Америки з усім пакетом послуг, так і обрати одну з опцій, наприклад доставка або розмитнення. Щоб зрозуміти, що саме вам потрібно, розглянемо всі процеси окремо.

💡 Для допитливих: статистика автомобілізації у світі. Перше місце у цьому списку займає Гібралтар, де на 1000 жителів припадає 1 444 ТЗ. Вражає! Друге місце — Сан-Маріно з показником 1 300, а третє — Ліхтенштейн з позначкою 1 193. Але картина постійно змінюється, адже за 2022 рік у світі продали 75 млн машин. Скажімо так, ціле неоране поле.

Виставка класичних авто в Америці
Виставка класичних авто в Америці

Усі етапи купівлі авто з Америки

Насамперед потрібно звернутися до нашої компанії W8 Shipping, яка все зробить за вас, а точніше від вашого імені. На нашому сайті є опція — замовити дзвінок або подати заявку. Зазвичай, протягом 15-20 хвилин з вами зв’язується менеджер і розповідає всі особливості того, як купити машину з аукціону США. Потім на вас чекають наступні етапи покупки.

1. Укладання договору про співпрацю

Підписаний документ має юридичну силу та захищає вас, як клієнта, на законному рівні. При цьому обумовлюється запланований бюджет, у тому числі вартість ремонту (якщо такий буде потрібно), а також поставленням на облік та сертифікація. Тож уважно ознайомтеся з усіма пунктами договору. Якщо якісь із них вам не зрозумілі, уточніть, що мається на увазі. Ви маєте на це повне право.

Укладання договору під час купівлі авто з США
Укладання договору – важливий етап перед покупкою авто зі США

2. Вибір відповідного лота

Цей етап покупки авто з Америки вважається по суті найголовнішим. Експерти з підбору машин шукають лот, який максимально відповідає побажанням клієнта:

 • марка та модель;
 • рік випуску;
 • комплектація;
 • двигун;
 • привід;
 • з ушкодженнями чи без;
 • тип кузова.
Скріншот зі сторінки лотів на сайті
Інформація про лот допоможе вибрати авто відповідно до бюджету та переваг

Навіть якщо вибір прийшовся на найпопулярніші машини зі США, фахівці все одно проводять ретельну перевірку автомобіля. Звіти CARFAX та AutoCheck дозволяють виявити темну сторону транспортного засобу, наприклад, «викрити» ляльку, перевернутого або утопленика. За VIN-кодом перевіряється:

 • технічний стан ТЗ;
 • історія: ДПТ, ремонти, обслуговування;
 • власники.

Вибраний лот надсилається замовнику на остаточне узгодження. Після цього компанія-посередник, наприклад W8 Shipping, грає за нього на торговій платформі.

3. Торги на аукціоні за обране авто зі США

Вибір зроблений та затверджений, тепер на ваших представників чекає найгарячіша пора. Але перед цим вони повинні порадитись з вами, на якому торговому майданчику ви хочете придбати автомобіль. Якщо ви не дуже знаєтеся на цьому питанні, то дізнайтеся все про популярні аукціони Америки, їх сильні й слабкі сторони. А ми продовжуємо. Отже, дату торгів призначено, розмір максимальної ставки узгоджений, розпочинаємо гру. Є кілька варіантів покупки машини зі Штатів:

 • розміщення попередньої ставки;
 • опція «Buy now» (фіксована ціна, запропонована продавцем);
 • участь у онлайн-аукціоні.
Скріншот із сайту Copart
Участь у торгах на аукціоні Copart

Зазвичай надійним способом вважається третій, хоча в багатьох випадках потрібне розміщення попередньої ставки. Стандартно торги тривають 1-2 хвилини. Співробітник фірми грає доти, доки дозволяє бюджет клієнта. Однак він може продовжити боротьбу за лот, якщо замовнику дозволяють фінансові можливості.

⚠️ Пам’ятайте, хто платить гроші, той і замовляє музику. Отже, за договором, ви маєте право контролювати виконання кожного етапу купівлі вашого автомобіля. Наприклад, вносити зміни та коригування, такі як розмір бюджету або вибір лота з іншими параметрами.

4. Оплата виграного лоту в США

Вітаємо, б/в автомобіль родом із США ваш. Тепер готуйте гаманець для оплати як вартості виграного лота, так і аукціонного сбору. Протягом 3 днів із моменту виграшу потрібно зарахувати зазначену суму на рахунок аукціону.

⚠️ Важливо! Затримка платежу карається штрафними санкціями. Кожен торговий майданчик накладає свої штрафи, але зазвичай прострочення коштує клієнтам 1 000 або більше доларів.

Оплата виграного лоту на рахунок аукціону авто в США
Оплата лоту та аукціонного збору після виграшу

5. Маршрут доставки транспортного засобу

Так ми дійшли до «екватора» вашої покупки машини з Америки. Мабуть, транспортування можна віднести до найскладнішого етапу цієї справи. По-перше, доставка оформлюється документально, при цьому лот супроводжується організацією-посередником. По-друге, вартість послуги доставки залежить від особливостей транспортного засобу та віддаленості торгового майданчика від порту. Процес того, як привезти авто зі США до України, проходить у 6 етапів:

 1. Доставка машини з міста проведення аукціону до найближчого нашого складу у Штатах.
 2. Оформлення документації з подальшою обробкою трансферу.
 3. Завантаження лота в контейнер, у тому числі контрольна перевірка з фото- та відеозвітом.
 4. Тривале перевезення через океан.
 5. Прибуття та розвантаження в порту Литви (сподіваємося, що незабаром й Україна).
 6. Доставка авто на територію України.
Доставка контейнерів з автомобілями з Америки через океан до Європи.
Доставка контейнерів з авто з Америки через океан

Пам’ятайте, морська подорож нерідко триває до 2 місяців, а то й більше. У зв’язку з цим фірми пропонують застрахувати лоти, поки вони перебувають у полоні стихії. Вартість такої послуги не перевищує 10% ціни машини з Америки. Далі йде іще кропіткіший етап — проходження митниці. І тут ви зрозумієте, наскільки добре, що покупкою авто займаються професіонали, а саме компанія W8 Shipping.

6. Особливості митного очищення

Повністю розписувати цей процес ми не станемо, тому що вже маємо готову статтю на тему, як розмитнювати машину зі США. Все ж таки трохи введемо вас у курс справи. Митне оформлення включає заповнення всіх необхідних форм та збирання пакета документів:

 • інвойс, тобто купча або рахунок-фактура;
 • технічний паспорт, він же тайтл (основний та транзитний);
 • паспорт замовника, а також його ІПН, у тому числі й довіреної особи;
 • сертифікати походження авто та відповідності, якщо такі є;
 • експертна митна декларація (копія);
 • квитанція банку про сплату митних зборів (податки, мита, акциз).
Митне оформлення автомобіля із США
Митне оформлення авто зі США

Залежно від особливостей транспортного засобу можуть знадобитися інші документи, про які вам скажуть наші експерти з W8 Shipping. За наданням усіх необхідних паперів митний брокер виконає оформлення. Наприкінці на руки видається попередня декларація, що дозволяє перетнути кордон. У митному пункті контролю ви чи ваш представник отримаєте акт огляду ТЗ. Потім ставляться печатки в інвойсі та техпаспорті.

✅ Після завершення митного очищення у вашому розпорядженні будуть наступні документи: декларація митниці, купча та техпаспорт з печатками, а також свідоцтво, необхідне для держреєстрації авто в МВС.

7. Ремонт, сертифікація та поставлення на облік машини зі Штатів

При покупці авто з пошкодженнями ви, безперечно, захочете його відремонтувати, тому що в іншому випадку ви не поставите машину на облік. Добре, якщо серед ваших знайомих є кваліфіковані автомеханіки. Все ж таки наша компанія пропонує не тільки допомогу в купівлі авто зі США, а й якісний ремонт. Багаторічна співпраця з нашими партнерами (десятки СТО та автомайстерень) дає нам змогу замовляти послуги відновлення транспортних засобів зі значними знижками.

Ремонт б/у авто зі США
Ремонт придбаного авто з Америки в СТО

Наступним етапом вашої угоди є проходження сертифікації машини з Америки на відповідність українським стандартам екологічності та безпеки. В процесі митного оформлення вам видадуть спеціальний дозвіл, дія якого триває лише 10 днів. Протягом цього часу ви повинні звернутися до випробувального сертифікаційного центру й там:

 • заповнити форму/заяву;
 • надати необхідний пакет документів;
 • підготувати автомобіль зі Штатів до експертної перевірки.

Стандартно ця процедура займає 1 день, але може тривати трохи довше, залежно від непередбачених обставин. Фінальним акордом процесу покупки авто зі США стане поставлення його на облік до МВС. Для цього ви приходите в один із сервісних центрів міністерства, записуєтеся в чергу, подаєте заявку на реєстрацію, а разом із нею:

 • свій паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний номер платника податків;
 • документи на машину, видані під час митного оформлення;
 • декларацію з митниці (копію);
 • сертифікат відповідності (Євро-5).

Після цього вам вручають квитанцію для сплати відповідних податків та зборів. Далі експерти МВС проводять обов’язкову перевірку купленої машини з Америки. Результати документально фіксуються. Якщо претензій немає і все гаразд, ви отримуєте всі необхідні документи, у тому числі технічний паспорт і реєстраційні номери державного зразка.

Дізнайтесь, як замовити авто з США у W8 Shipping

У цій статті ми детально розписали всі етапи процесу покупки. Але все ж таки кожен з них має свої нюанси, винятки та форс-мажори. У нашій практиці не обходиться без проблем, та це не секрет. Бувають і затримки з доставленням, і проблеми з оформленням та документацією. Всі ми люди, тим більше вам добре відомо, у якому нестабільному світі ми живемо. Проте наші фахівці з високим рівнем кваліфікації знають, як зводити нанівець усі можливі ризики. Навіть якщо і виникають якісь проблеми, вони завжди знаходять вихід із мінімальними втратами. Ви можете замовити дзвінок на нашому сайті і отримати выдповіді на свої запитання. Пам’ятайте, консультація вам нічого не коштуватиме. Ну що, ви готові поринути у цей новий світ?

Поділитися:

Інші статті з цієї рубрики

Процес сертифікації

Сертифікація авто зі США. Вимоги та вартість

#закон про авто #сертифікація

Без пакета документів та належної підготовки ваше авто зі США не пройде сертифікацію. З цієї причини дізнайтеся, які вимоги отримання сертифіката відповідності, а також список необхідних для цього документів. Як бонус, ми розкажемо, скільки коштує сертифікація в Україні та де її зробити.

1 217

Транспортний податок на авто в Україні

#закон про авто

Важливою частиною покупки авто зі США є сплата всіх необхідних податків на автомобілі в Україні. До них відносяться транспортний податок та податок за першу реєстрацію. Дізнайтеся, скільки це все коштує.

1 507

Як перевірити авто зі США перед покупкою

#VIN код #перевірка авто

Якщо ви не перевірите авто із США за VIN-кодом то вас чекають сюрпризи чи навіть серйозні проблеми під час розмитнення. Дізнайтеся, що таке ВІН-код, які дані включає та на яких сервісах його перевіряють.

1 751

Для покращення роботи нашого сайту ми використовуємо анонімні дані, надані файлами cookies. Натискаючи «Прийняти», ви погоджуєтесь з нашим використанням файлів cookie

Перейти до панелі інструментів