Порівняння
Головна / Блог / Типи пошкоджень авто на аукціонах та їх розшифрування

Типи пошкоджень авто на аукціонах та їх розшифрування

Розшифрування пошкоджень на аукціонах стане для вас підказкою у пошуку відповідного лота. Розуміючи всі позначення, ви швидко визначите, чи цей варіант прийнятний, а також уникнете шахрайства та ризику.

7 601
19 хв на читання
3.4/5 (8 голосів)

Знання — це сила, але тільки тоді, коли вони правильно використовуються. Ми прагнемо, аби наші клієнти та читачі розуміли всі тонкощі купівлі автомобіля з Америки. Давайте детальніше розглянемо всі типи пошкоджень на аукціонах. Ваше завдання — дізнатися значення термінів і зрозуміти, що очікувати від придбання машини з цим описом. Так що, шановні криптографи, розпочинаємо розшифрувати аукціонні «коди»!

Розшифрування пошкоджень на аукціонах

Перше місце за кількістю битих автомобілів, звичайно, отримує майданчик Copart. На ньому ви знайдете тисячі пропозицій з різним ступенем пошкоджень. Якщо вам цікаво, дізнайтеся більше, чому на аукціонах так багато битих авто та хто їх продає.

Платформа IAAI (Іншуренс), крім пошкоджених та уживаних, також пропонує автівки, які були відремонтовані у власних автомайстернях. Водночас ви знайдете цілі та майже нові машини на Манхеймі (можливо, з подряпинами або дефектами). Але перед покупкою ретельно вивчіть опис та фотозвіти. Для цього дізнайтеся більше про звіт Carfax, щоб не потрапити в халепу з авто зі США. Якщо з асортиментом аукціонів все ясно, переходимо до розшифрування найпопулярніших позначень.

All over (Всюди)

Стосується транспортних засобів, які мають пошкодження навколо всього периметра. В аукціонних формах це значення використовується, коли виявлено три або більше дефекти, наприклад:

  • Side (удар в бік);
  • Front (в лоб);
  • Rear End (ззаду);
  • Roof (дах).
Фотографія авто з пошкодженням All over
Авто з пошкодженням All over

Візьмемо чи ні? Відповідь залежить від ступеня кожного пошкодження та вартості їх ремонту. Іноді достатньо розтягнути вм’ятини вакуумною рихтовкою, зберігши рідну фарбу. В інших випадках потрібно буде повністю змінити крило, двері, дах або бампер.

⚠️ Автомобілі з повністю ушкодженим кузовом потребують дорогих, а іноді й довготривалих ремонтних робіт. Проте кожен випадок є індивідуальним, тому завжди покладайтеся на реальний технічний стан машини.

Side (сторона)

Дефекти присутні з однієї або одразу з двох сторін автівки. Отримані в умовах жвавого руху містом і бувають різної складності. Затратними вважаються пошкодження:

  • розбитого скла;
  • дуже зім’ятим металом;
  • двох або більше секцій.
Фотографія авто з пошкодженням Side
Авто з пошкодженням Side

⚠️ На аукціонах часто виставляються лоти, в яких удар одночасно прийшовся на двоє бокових дверей. Заміна цих деталей становитиме кілька тисяч доларів.

За чи проти? Висновок говорить сам за себе. Краще відмовитися від придбання такої машини із США, хоча наші експерти все ж таки зможуть знайти вам економічну та гідну пропозицію з цієї категорії.

Top/Roof (Верх/Дах)

У цьому випадку дах чи верхня частина автомобіля повністю або частково пошкоджені. Це відбувається через:

  • падіння на машину важкого предмета;
  • зачеплення транспорту з вантажівкою, спецобладнанням або будівельною конструкцією;
  • удар під час аварії чи нещасного випадку.
Фотографія авто з пошкодженням TopRoof
Авто з пошкодженням Top/Roof

Беремо чи видхиляємо? Знову-таки це залежить від тяжкості пошкоджень. Якщо геометрія кузова збереглася або її можна відновити, зверніться до знайомих автомеханіків, щоб з’ясувати вартість послуги.

Дах з повністю розбитим лобовим склом та зім’ятим дахом, очевидно, не буде вигідною інвестицією, тому що вам доведеться змінити майже половину придбаної машини.

Front End (Передня частина)

У таких лотах зазвичай пошкоджена передня частина з причини лобового зіткнення з іншим автомобілем, будівлею чи огорожею. За статистикою, третина всіх ДТП припадає саме на ці нещасні випадки. Тож пошкодження авто front end зустрічаються на аукціонах найчастіше.

Купуємо чи проходимо повз? Ключовим моментом у виборі стане сила отриманого удару. Звичайно, у нас в пріоритеті будуть машини з розбитими:

  • фарами;
  • опорними чашами;
  • бампером;
  • лонжероном.
Авто з пошкодженням Front End
Авто з пошкодженням Front End

У випадку серйозних дорожніх аварій значно страждає передня частина з двигуном. Як результат, під зім’ятим капотом ви знайдете абсолютно «вбитий» двигун. Зрозуміло, не варто витрачати гроші на такий ризикований варіант, оскільки ремонт коштуватиме вам ціну самого авто.

💡 Купівлю лота з позначенням front end (переклад Copart — передня частина), доручіть спеціалістам, оскільки у багатьох водіїв були проблеми з ними.

Rear End (Задня частина)

Заднє зіткнення не поступається частотою випадків лобовому, тому цих лотів також чимало на аукціонах. Характер пошкоджень, отриманих таким чином, залежить від особливостей аварії. Зазвичай подібне відбувається через:

  • неправильне паркування;
  • порушення дистанції;
  • різке гальмування.
Фотографія авто з пошкодженням REAR END
Авто з пошкодженням REAR END

Торгуємося чи пасуємо? Такі лоти дуже вигідні для пригону в Україну. Вони не потребують дорогого капітального ремонту. Крім того, відновлення задньої частини машини не дуже вдарить по вашій кишені.

Normal Wear (Натуральне зношення)

Для транспортних засобів з цим позначенням характерні пошкодження, спричинені натуральним зносом у процесі експлуатації. Зауважте, такі лоти завжди йдуть з дуже великим пробігом, але при цьому мають незначні пошкодження кузова чи салону:

  • сліди іржі;
  • вицвіті ділянки фарби;
  • мікропошкодження, отримані від удару камінням;
  • тьмяна оптика;
  • затерті панелі, внутрішня оббивка, кермо, важіль коробки передач тощо.
Фотографія авто з пошкодженням Normal Wear
Авто з пошкодженням Normal Wear

Саме так виглядають авто з категорії normal wear Copart, але що це насправді означає, покажуть лише результати CARFAX або AutoCheck. Іноді під таким штампом виставляються автомобілі з низькоякісним ремонтом, зробленим на швидку руку після жахливих аварій. У зв’язку з цим ознайомтесь з оглядом аукціонів, щоб зрозуміти, які транспортні засоби потрапляють на торгові платформи.

⚠️ Зрозумійте суть аукціонів. Часто автомобілі продаються на них після страхового випадку. Тому незначні подряпини або дефекти не є суттєвою причиною потрапляння на торги. Нерідко саме «ляльки» приховані за надписом normal wear.

Взяти чи не взяти? Вирішувати Вам, але лише після детальної перевірки чи експертної думки.

Vandalism (Вандалізм)

Лоти з цієї групи пошкоджень авто зі США повинні вас зацікавити. А все тому, що шкода, отримана внаслідок акту вандалізму, може бути не такою критичною. За класикою жанру, хулігани:

  • вирізають сидіння автомобілів;
  • фарбують балончиком чи фарбою кузов;
  • розбивають скло або оптику машин;
  • роблять вм’ятини на дверях (бейсбольними бітами чи каміннями).
Фотографія авто з пошкодженням Vandalism
Авто з пошкодженнями Vandalism

Такі пошкодження в основному поверхневі, оскільки вандали не можуть зіпсувати основні елементи транспортного засобу. Косметичне відновлення кузова потребуватиме мінімум інвестицій та часу.

Який вердикт? Лоти з відміткою Vandalism варто купувати на американських аукціонах. Наші експерти з вибору авто із США знайдуть вам найкращий варіант як для особистого використання, так і для перепродажу.

Water/Flood (Вода/Залиті/Утопленики)

Такі ушкодження бувають двох типів. Перші просто залиті водою машини. Наприклад, водій залишив вікно чи люк відчиненими, а вночі пройшов сильний дощ. Все, салон зіпсований, власник в паніці дзвонить до страхової компанії та просить відшкодувати збитки. Однак електрика та механіка можуть бути в належному стані.

Другий тип пошкоджень water/flood — авто, які повністю або частково тривалий час перебували під водою. Через такий вплив спостерігаються серйозні пошкодження:

  • електроніки;
  • проводки;
  • трансмісії;
  • двигуна внутрішнього згоряння;
  • інших робочих вузлів.
Фотографія авто з пошкодженням WaterFlood
Авто з пошкодженням Water/Flood

Подібні екземпляри можуть заводитися, однак у 9 із 10 випадків повернути працездатність машині вам не вдасться. Навіть якщо відновлене авто і поїде, то у невідповідний момент система дасть збій, що призведе до аварії.

✅ В аукціонній формі також вказується, в якому середовищі знаходився автомобіль: прісному (fresh) або солоному (salt). Найгірше вода із сіллю, бо вона страшно роз’їдає метал. Крім того, на машині є позначка WF, яка вказує на рівень/лінію затоплення.

Купуємо чи ігноруємо? Звичайно, утопленики є дуже ризикованим варіантом, тому їх краще уникати. Все ж таки трапляються варіанти затоплення, які швидко і недорого відновлюються. Щоб їх знайти, зверніться до наших експертів W8 Shipping.

Hail (Град)

Машини, у списку яких є ця графа, зазнали пошкоджень у результаті граду. Все ж таки характер і ступінь завданих негодою збитків може відрізнятися. Деякі лоти на аукціонах виглядають наче їх закидали камінням.

Розглядаємо пропозицію чи шукаємо іншу? Однозначно на це питання можуть відповісти лише фахівці. Вони зможуть оцінити технічний стан авто із США, а також вартість ремонту.

Фотографія авто з пошкодженням Hail
Авто з пошкодженням Hail

Burn (Пожежа)

Салон автомобіля чи простір під капотом серйозно постраждали від вогню. При цьому продавці вказують, що саме згоріло: двигун/моторний відсік (engine), обшивка сидінь/панель приладів (interior) або повністю вся машина. Пожежі можуть бути спричинені:

  • серйозним ДТП;
  • коротким замиканням;
  • підпалом.
Фотографія авто з пошкодженням Burn
Авто з пошкодженням Burn

Купити чи відмовитись? Повернути такому транспортному засобу початковий вигляд та працездатність не зможе навіть найталановитіший автомеханік. Проте на торгових майданчиках трапляються непогані пропозиції навіть у розділі Burn.

Biohazard/Chemical (Біологічна/хімічна небезпека)

Категорія має чимало протиріч, тому що зазвичай її привласнюють через сильний неприємний запах усередині машини. Увага, його причиною може бути:

  • смерть людини або домашньої тварини (трупна отрута);
  • розлите пальне (бензин, дизель);
  • будівельні матеріали (фарби, розчинники);
  • пліснява у салоні.
Фотографія авто з пошкодженням Biohazard/Chemical
Авто з пошкодженням Biohazard/Chemical

Придатний до відновлення чи ні? Відповідь безапеляційна — ні. Щоб ви не робили, повністю позбутися запаху не вийде, такі закони фізики. До того ж він може бути дуже небезпечним для здоров’я.

Mechanical (Механічні)

Ушкодження такого плану пов’язані зі зносом чи поломкою основних вузлів автомобіля: двигуна, турбіни чи трансмісії. У більшості випадків механіка страждає через:

  • неакуратну експлуатацію авто;
  • невчасне техобслуговування;
  • сильний удар при аварії;
  • природне зношення.
Фотографія авто з пошкодженням Mechanical
Авто з пошкодженням Mechanical

Гідний варіант чи ризик? Точно відповісти не можна, бо все знову залежить від тяжкості пошкоджень. Оцінку технічного стану лота може дати лише фахівець нашої компанії W8 Shipping. За допомогою звітів CARFAX та детальних фото він дізнається все про історію та працездатність машини.

Minor dents/Scratches (Невеликі вм’ятини/подряпини)

Пробіг таких транспортних засобів порівняно невеликий. Проте вм’ятин і подряпин на кузові може бути достатньо. Здебільшого вони з’являються тому, що власник неакуратно водить авто чи паркується. Екстремальне водіння надає автівці «пошарпаного» вигляду.

Коштує ваших грошей чи ні? Мабуть, 50/50. Добре, якщо попередній власник був шибайголовою на дорозі. Однак іноді під цим тегом на аукціонах ховається справжнісінький автомотлох. Тому лише перевірка історії машини через надійні ресурси покаже усі проблеми транспорту.

Фотографія авто з пошкодженням Minor dentsScratches
Авто з пошкодженням Minor dents/Scratches

Partial/Incomplete Repair (Частковий або незакінчений ремонт)

Страхові компанії іноді занадто довго займаються відновленням сильно розбитих після ДТП машин, але так і не закінчують їхнього ремонту. У результаті з фінансових міркувань вони виставляють авто на торги, й перекупник:

  • купує лот у страхувальника за низькою ціною;
  • надає йому респектабельного вигляду (часто ремонт поверхневий);
  • знову продає на торговому майданчику.
Фотографія авто з пошкодженням Partial/Incomplete Repair
Авто з пошкодженням Partial/Incomplete Repair

Рекомендований чи ні? Тільки розуміючи, що це partial repair на Copart, ви зможете легко розпізнати «ляльку» на аукціоні. Подібні автомобілі завжди знаходяться у жахливому технічному стані, тому ніколи не розглядаються для покупки.

Rejected Repair (Відхилений ремонт)

Лоти з такою відміткою вас точно зацікавлять, адже вони мають незвичайний шлях до автоаукціону. Наприклад, власник машини потрапляє у ДТП. Страхова компанія оцінює ступінь пошкоджень та пропонує зробити ремонт. Кінцевий результат не влаштовує клієнта, і той взагалі відмовляється від свого авто. Щоб відшкодувати збитки, агенція відправляє автомобіль на торговий майданчик.

Фотографія авто з пошкодженням Rejected Repair
Авто з пошкодженням Rejected Repair

⚠️ Увага! Лоти з відхиленим ремонтом інколи продають дилери.

Торгуємося чи видаляємо зі списку? Оскільки переклад rejected repair означає неприйнятий ремонт, такі лоти цілком підходять, щоб за них поторгуватися. Але в першу чергу обов’язково дізнайтесь історію транспортних засобів через реєстр і проведіть ретельний огляд його стану.

Rollover (Переворот)

Автомобілі з таким позначенням побували у серйозних аваріях. Під час ДТП машина перекинулася, можливо, кілька разів. Автомеханіки в один голос кажуть, що подібні екземпляри дуже складні для відновлення, тому що геометрію кузова повністю порушено.

Якщо все-таки зважитеся на ремонт такого авто зі США, то вам потрібен майстер на всі руки та пристойний капітал. Висновок очевидний. Не бажаєте проблем на свою голову — краще знайдіть вигідніший лот. У цій справі ми вам допоможемо.

Фотографія авто з пошкодженням Rollover
Авто з пошкодженням Rollover

Stripped (Розкрадений)

Такі транспортні засоби на фото завжди виглядають жахливо, оскільки нагадують справжній брухт. У машин з пошкодженнями Stripped в результаті викрадення можуть бути відсутні важливі частини кузова чи салону:

  • двері;
  • скло;
  • дах;
  • сидіння;
  • щиток приладів.
Фотографія авто з пошкодженням Stripped
Авто з пошкодженням Stripped

Купуємо чи йдемо далі? Все залежить від цілей придбання та фінансових можливостей. Для автомайстерні такі машини стануть непоганим варіантом. А ось звичайному водієві доведеться добряче витратитися на «начинку» та «упаковку» цього автомобіля. Тому перш за все проконсультуйтеся з експертами.

Undercarriage (Проблеми з підвіскою, днищем)

Найчастіший запит користувачів — що це за пошкодження undercarriage на Copart. І все не випадково, адже такі лоти потребують скрупульозної перевірки, хоча б тому, що у них частково або повністю розбиті елементи днища/підвіски:

  • ходова рама (може бути вирвана);
  • трансмісія;
  • двигун.
Фотографія авто з пошкодженням Undercarriage
Авто з пошкодженням Undercarriage

До оплати чи до побачення? Оцінити ступінь цих пошкоджень неможливо навіть усіма відомими способами та ресурсами. Тому вам навіть не варто і розбиратися, що це undercarriage damage. Єдине, якщо у вас є знайомі в Штатах, готові перевірити техстан машини, тоді вперед.

💡 Добре розбираючись в типах ушкоджень й в тому числі, що це за undercarriage, ви зрозумієте, які лоти потребують більш ретельної перевірки.

Recovered Thefts (Після викрадення)

Розділ належить до типу вандалізму. Такі авто було викрадено, але потім знайдено поліцією. Оскільки власнику машини вже було відшкодовано збитки від страхової компанії, транспортний засіб виставляється на автоаукціон. Проблем із документацією та експортуванням ТЗ не виникне, тому що після повернення з викрадення транспорт ще досі вважається власністю страхової фірми.

Купівля чи відмова? Якщо технічний стан машини добрий, то, звичайно, варто поторгуватись за цей лот. Це може бути чудовий шанс придбати авто зі США, яке не побували у ДТП, та ще й за привабливою ціною.

Missing/Altered VIN (Немає VIN, знищений, спиляний)

Автомобілі в цьому розділі є дуже ризикованим варіантом, адже у них спиляний/відсутній VIN-код. Значить, ви не дізнаєтесь ні історію авто, ні попередніх власників. Причиною видалення ВІН-коду служить кримінальне минуле машини, хоча технічний стан може бути одним із найкращих на ринку.

Брати чи не брати? Сто відсотків, ні. Авто без ідентифікаційного номера вам не вдасться ні розмитнити, ні оформити.

Фотографія авто з Missing/Altered VIN
Авто з Missing/Altered VIN

VP-Replaced VIN (Замінено VIN-код)

Транспортні засоби з цим пунктом в аукціонній формі потрапляють до групи ризику через своє «темне» минуле. Вони належать до проблемних лотів, тому що перевірити історію такої машини ви, на жаль, не зможете.

Варто уваги чи ні? У більшості випадків подібні автомобілі збираються з кількох транспортних засобів, тому експерти не рекомендують замовляти такі лоти. Проте не зайвим буде ознайомитися з тим, як перевірити авто з Америки за ВІН-кодом й не викинути гроші на вітер.

Donation (Пожертвування)

На торгових майданчиках такі пропозиції викликають особливий інтерес. Такі машини йдуть з молотка з мінімальним відсотком пошкоджень і на 40% дешевші за ринкову вартість. Найчастіше на аукціони вони потрапляють із великодушної подачі щедрих парафіян церков чи громад.

Цукерка чи пастка? Безперечно, варто взятися за цей лот. Однак пристебніться, торги будуть швидкими та спекотними, адже на такі авто зі США полюють не лише українці, а й американці.

Collision (Після ДТП)

У цій категорії зібрані транспортні засоби, що зазнали пошкоджень при аварії. Вдарені машини після зіткнення можуть мати різний характер дефектів. Експертна оцінка допоможе вам визначити, чи варто брати участь у торгах за такі лоти.

Фотографія авто після ДТП
Авто після ДТП

Перед купівлею авто, прочитайте також наші поради про те, як вибрати авто на аукціоні. W8 Shipping — американська компанія, яка впродовж 18 років вибирає на аукціонах та доставляє автомобілі з Америки. Хоча наші експерти розбираються у всіх тонкощах пошкоджень авто США, вони все одно проводять професійну оцінку кожного транспортного засобу й тим самим зводять нанівець можливі ризики. Тому довірте нам найскладнішу частину роботи — вибір машини для пригону з Штатів.

Поділитися:

Інші статті з цієї рубрики

Процес сертифікації

Сертифікація авто зі США. Вимоги та вартість

#закон про авто #сертифікація

Без пакета документів та належної підготовки ваше авто зі США не пройде сертифікацію. З цієї причини дізнайтеся, які вимоги отримання сертифіката відповідності, а також список необхідних для цього документів. Як бонус, ми розкажемо, скільки коштує сертифікація в Україні та де її зробити.

4 106
Покупець передає гроші продавцеві, а продавець віддає покупцеві ключі від автомобіля

Як замовити авто зі США. Процес купівлі

#процес купівлі

Дізнайтесь, як відбувається процес покупки авто з аукціонів. Тут ми розпишемо вам усі етапи цієї процедури: від вибору лота до поставлення на облік в МВС. Статистика, документація та не тільки.

3 281
На столі знаходиться маленька модель автомобіля, купка монет і калькулятор

Транспортний податок на авто в Україні

#закон про авто

Важливою частиною покупки авто зі США є сплата всіх необхідних податків на автомобілі в Україні. До них відносяться транспортний податок та податок за першу реєстрацію. Дізнайтеся, скільки це все коштує.

2 356

Для покращення роботи нашого сайту ми використовуємо анонімні дані, надані файлами cookies. Натискаючи «Прийняти», ви погоджуєтесь з нашим використанням файлів cookie