Головна / Блог / Як перевірити авто зі США перед покупкою

Як перевірити авто зі США перед покупкою

Якщо ви не перевірите авто із США за VIN-кодом то вас чекають сюрпризи чи навіть серйозні проблеми під час розмитнення. Дізнайтеся, що таке ВІН-код, які дані включає та на яких сервісах його перевіряють.

4 629
7 хв на читання
4/5 (5 голосів)

Не все те золото, що блищить. Іноді це стосується і машин, які виставлені на автоаукціонах, адже світ не без шахраїв. Нечесні продавці намагаються приховати реальний технічний стан або кримінальну історію транспортного засобу. Щоб уникнути подібних сюрпризів під час розмитнення, вам потрібно дізнатися, як перевірити машину за ВІН-кодом з Америки. Таке тестування допоможе не купити повністю вбитий автомобіль за космічні гроші. Але для початку ознайомтеся з тим, як вибрати авто із США. Визначившись з вибором, починайте ретельне дослідження лота, що сподобався.

Що таке VIN-код та де він знаходиться?

Абревіатура VIN з англійської мови розшифровується як Vehicle Identification Number. На виробництві кожному окремому транспортному засобу надається унікальний ідентифікаційний номер. Він складається з 17 буквених та цифрових знаків. Щоб уникнути плутанини, в ньому не використовуються такі літери, як I, O і Q через свою схожість з деякими цифрами. Унікальний код складається із чотирьох частин:

  1. Індекс виробника (1-3 позиції). Код країни, назва компанії, номер виробничого відділу.
  2. Комплектація та характеристика ТЗ (4-8 позиції). Модель, тип кузова, двигун, трансмісія автомобіля.
  3. Контрольний номер (9 позиція). Ідентифікаційні дані (10-11 позиції): рік випуску, код заводу збирання.
  4. Останні 5 цифр (12-17 позиції) — серійний номер авто.
Зображення VIN-коду автомобіля
Унікальний ідентифікаційний номер автомобіля

Так, лише в одному кодові виробник зашифрував основні відомості про транспортний засіб. За цим номером нескладно отримати всі необхідні відомості про ТЗ, що пояснює, чому зростає популярність авто з Америки. Використання цього шифру також полегшує роботу багатьох сервісів. ВІН-код вноситься до єдиного реєстру Державного департаменту, наприклад Сполучених Штатів, а в Україні — до бази даних МВС. Знайти ідентифікаційний номер на автомобілі ви можете:

  • під капотом на передній частині двигуна;
  • внизу вітрового скла навпроти панелі приладів;
  • на дверній рамі (стійці) зі сторони дверей водія;
  • під обшивкою підлоги під водійським кріслом.
Зображення де можна знайти VIN-код в автомобілі
Можливе місцезнаходження VIN-коду в автомобілі

Відповідно до стандартів виробництва, VIN-код вибивається спеціальною установкою на нероз’ємних частинах кузова чи шасі на шильдиках. До того ж ідентифікатор вказується в технічному паспорті машини, документах про реєстрацію, страховому полісі та посібнику користувача, якщо такий зберігся.

💡 Один із способів, як безкоштовно перевірити авто із США, — скористатися сервісом Google, ввівши в пошуковому рядку номер. Однак надійнішими джерелами інформації вважаються платні платформи CARFAX або AutoCheck.

Дізнайтесь минуле машини за VIN-кодом

На аукціонах Америки найчастіше виставляються побиті автомобілі після страхового випадку. Деякі з них відрізняються серйозними ушкодженнями, тому на торгах мають дуже низькі ціни. Кмітливі перекупники скуповують їх, «підмальовують губи» та повторно виставляють на майданчиках за привабливою вартістю. Для недосвідчених покупців такі лоти стають пасткою, але тільки тоді, коли вони не знаються на розшифруванні пошкоджень на аукціонах та інших позначеннях. Однак, якщо ви знаєте, як перевірити авто із США за ВІН-кодом, то відразу викриєте таку пропозицію. Скориставшись VIN-декодером, ви отримаєте детальну інформацію про обраний автомобіль:

  1. Список усіх власників.
  2. Дані про встановлення на облік та зняття, продажі та заміну техпаспорту.
  3. Інформацію про комплектацію та технічний стан: пробіг, вік, пошкодження, ремонтні роботи, заміна деталей або несправність основних вузлів.
  4. Наявність штрафів, а також чи знаходиться машина в розшуку.
  5. Участь у ДТП зі всіма подробицями та навіть фотозвіти після кожної аварії.

Сервери перевірки надають розширений звіт за датами, але тільки якщо ремонтні роботи та сервісне обслуговування зафіксовані документально. Проте деякі сумніваються в правдивості наданих відомостей.

💡 Спеціальні сайти дозволять з’ясувати, чи виставлявся автомобіль раніше на торги. Для цього знайдіть відповідний сервіс у Гуглі, ввівши запит, як знайти авто у статистиці аукціонів чи продажів. На одному із таких сайтів у пошуковому рядку впишіть номер лота чи VIN-код. Після цього вам висвітиться вся необхідна інформація.

Перевірка транспортного засобу за ВІН-кодом дозволяє простежити за всіма змінами, які були здійснені в автомобіль під час експлуатації. Понад того, декодер відкриває фальсифіковані VIN-коди. Таким чином, завдяки отриманим даним ви не купите крадену чи потенційно небезпечну машину. Пам’ятайте, що транспортний засіб, який побував у серйозних ДТП, може мати непоправні пошкодження.

Як перевірити історію авто із США самостійно?

Найвідомішим сервером перевірки вважається інтернет-платформа CARFAX. У цій загальнонаціональній базі Америки збираються всі дані про зареєстровані на території Сполучених Штатів та Канади ТЗ. Розуміючи, що таке звіт CARFAX, ви зможете правильно його прочитати та зосередитися на пунктах, які вам насправді потрібні для покупки авто із США. На прикладі Карфакс ми покажемо, як отримати відомості про минуле транспортного засобу:

  • зайдіть на сайт CARFAX (або іншого сервера);
  • введіть у пошуковому рядку ВІН-код машини;
  • виберіть та сплатіть відповідний тариф;
  • уважно дослідіть звіт.
Зображення звіту Carfax
Приклад звіту Carfax
Зображення інформації про власників авто в звіті Carfax
Інформація про власників авто
Зображення звіту Carfax про пошкодження авто
Дані про пошкодження авто

Декодер надасть вам детальну інформацію про вибраний автомобіль, а також фото після кожної ДТП, яких часто немає у відкритому доступі. У цьому звіті зверніть увагу на записи Damage reported, тому що вони допоможуть виявити кілька ризиків, пов’язаних з покупкою авто. Також не ігноруйте повідомлення з написами Accident reported (аварії), «ALERT!» та Odometer reading reported (пробіг ТЗ). Уважно ознайомтеся з усіма розділами:

  1. Branded Title. Технічний стан, випадки ДТП.
  2. Damage reported. Звіт про ушкодження.
  3. Previous owners. Попередні власники.
  4. At least. Випадки, коди компанія-виробник ремонтувала авто через несправності.
  5. Types of owners. Тип володіння ТЗ.
  6. Last reported odometer reading. Останній зафіксований пробіг.

⚠️ Найнебезпечнішими для експлуатації транспортними засобами вважаються втоплені. Тривалий вплив води завдає непоправної шкоди всім системам та вузлам машини.

Аналогічний алгоритм звітності також надається на платформах AutoCheck, Market Guide Report та Epic VIN. Зазвичай до них звертаються тоді, коли виникають додаткові питання після дослідження звіту Карфакс. Подібні випадки трапляються рідко і часто свідчать про те, що обраний лот має серйозні проблеми або із законом, або з технічними характеристиками.

Перевірка авто за ВІН-кодом та W8 Shipping

Якщо ви розумієте, що таке автоаукціон і як він працює, то, відповідно, розберетеся зі звітами декодерів. Зауважте, що ніхто вам безкоштовно не надасть розширених звітів про історію машин із США. Подібна інформація вважається власністю компаній, які займаються її збором. Тому перепродаж відомостей про ТЗ суворо карається законом. Аби ви мали максимально повний звіт про лот, ми звертаємося до кількох серверів перевірки історій авто з Америки. За потреби ми також користуємось іншими можливостями платформ. Наприклад, замовленням додаткових фото (зовні та всередині) або послугами незалежних експертів. Якщо ви наш клієнт, то за звіт VIN-декодера вам не доведеться додатково платити.

Завдяки всебічній перевірці ми виявляємо транспортні засоби із серйозними ушкодженнями, а також викрадені чи втоплені машини. Тому з W8 Shipping ви купуєте авто з упевненістю, що віддаєте гроші за якість та безпеку.

Поділитися:

Більше статей у цій категорії

Доставка авто з Америки. Розбираємо в деталях варіанти Ro-Ro та Lo-Lo

#вибір авто

Особливості доставки машини з Америки Ro-Ro Зрозуміти принцип транспортування цим способом допоможуть базові знання англійської мови. Скорочення Ro-Ro походить від повної назви категорії: Roll-on / Roll-off, що перекладається, як закотити та викотити. Тепер трішки кмітливості, аби здогадатися, як…

16

Авто із США чи з Кореї або де краще купувати собі машину?

#вибір авто #популярні авто

Пальма першості у цій справі, безперечно, належить машинам з Америки. Проте все частіше українські водії починають задивлятися в сторону корейських автівок. Саме у Південній Кореї дилери пропонують придбати за прийнятну ціну неушкоджений транспортний засіб з хорошою комплектацією. У зв’язку з цим виникає логічне питання, що краще обрати: битий автомобіль зі Штатів чи цілу машину з Кореї. Визначитися з вибором без допомоги фахівців вам буде не під силу. Наші автоексперти люб’язно розповіли нам деякі особливості корейського й американського ринків.

32

Дізнайтеся першими про блокування портів у США. Що стане з доставкою авто з Америки?

#вибір авто

Новина, яка шокувала світ, могла б негативно відзначитися на ваших планах купити машину з Америки. З 1 жовтня робота 36 портів західного (Атлантичного) узбережжя Сполучених Штатів зупинилася на невизначений термін. Таким чином, сотні тисяч контейнерів були приречені на довге очікування розвантаження, а десятки суден не мали жодних шансів прибути до пункту призначення.

86